Karvahooldus juhend

 

Karvahooldusega alustatakse juba kutsikaeas. Kutsikat kammitakse iga päev, et ta harjuks kammimisega. Kutsikas ei tohi enne ära minna, kui kammimine on lõpetatud - seda otsustab omanik. Vähemalt kord nädalas tuleb kogu koer korralikult läbi kammida. Harjates ja kammides tuleb meeles pidada, et hari või kamm peab karvast läbi käima kuni nahani. Kõrvade taha, pükstesse ja sabakarvadesse moodustuvad kergesti pusad. Ettevaatust isase koera munanditega - neid tuleb kammimise ajal teise käega kaitsta. Kõige parem on kammida karvastik läbi kiht-kihilt, tõstes ühe käega karvasiilu üles (vastukarva) ja siis kammida see õigesse suunda.

Koera pestakse siis, kui ta on must. Täiskasvanud pürenee mäestikukoera karvkatte püsib ise üpris puhtana ja alati ei vaja pesemist vaid piisab korralikust lahti harjamisest. Pesemiseks kasutatakse leiget vett ja koerashampooni. Jälgida tuleb seda, et ei vesi ega shampoon satuks koera kõrvadesse või silmadesse. Kõrva võite pesemise ajaks asetada tropid, mis aitab vältida vee kõrva sattumist. Shampoon tuleb korralikult välja loputada. Seejärel tuleb karva käsitseda palsamiga, mis vajadusel välja loputatakse. Kui pesemise ajal koer soovib end raputada, siis pane käsi koera turjale, ning koer jätab raputamise pooleli. Karv tuleb hoolikalt kuivatada. Kuivatamiseks on kõige mugavam kasutada spetsiaalset koertefööni. Inimestele mõeldud föönid, millel puudub temperatuuriregulaator ei ole sobivad, kuivõrd nendest tulev õhk on kuum, ning see kahjustab koera nahka ja karvkatet. Lase koeral toas kuivada. Märga koera ei tohi õue lasta. Kõrvad tuleb kohe pesemise järel hoolikalt kuivatada.

Kirbud ja muud parasiidid on tänapäeval üsna tavalised. Kui koer hakkab end intensiivselt sügama, saades lausa tugevaid kraapimishooge, on põhjust kontrollida kõrvataguseid ja kaelaosa, mis on tavalisimad kirpude esinemiskohad. Kirbutõrjet tuleb teha regulaarselt. Küsige nõu kasvatajalt või oma vetarstilt, millised vahendid on selleks kõige sobivamad.

Pürenee mäestikukoera hoodluseks soovitan soetada:

 • kraas
 • hari (pii pikkus 3 cm)
 • kamm (pii pikkus 3 cm)
 • metallreha / takulõikaja
 • küünetangid

Mõned minu lemmik karvahoodlusvahendid, misa kasutan oma koerte peal

Spetsiaalne koeraföön (kahe mootoriga)

Minu lemmik karvahooldus brändid

 

All olevate brändide erinevaid tooteid olen kasutanud ja jäänud rahule. Igas sarjas on mõni lemmiktoode, mis on igakordses kasutamises.

Mõningad soovitused

 

Alljärgnevalt mõned tooted ja näpunäited, millega ja kuidas oma koera kasuka eest hoolt kanda.

 

Pürenee mäestikukoertel, nagu ka paljudel teistel koeratõugudel, on isepuhastuv karv. See tähendab üldjoontes, et kui koer ongi saanud  poriseks, siis kasuka kuivades kukub pori iseenesest maha ja karv on peaaegu sama puhas kui enne. Pürenee mäestikukoera karva tihedus, pikkus ja struktuur on erinevad, mõni karvatüüp kannatab kauem kammimata jäämist.

Igaüks meist hooldab oma pürenee mäestikukoera erinevalt, leides ja kombineerides eri variantidest kõige mugavama mooduse enda jaoks. 

 

Animology Puppy Love shampoon

Animology Puppy Love shampoon on õrnatoimeline ning sobib kutsikatele alates 6ndast elunädalast. Shampoonil on õrn kuid sügavpuhastav toime, mis eemaldab mustuse ja lõhna, ilma et eemaldaks karvadelt nende loomulikke õlisid, EASY RINSE tehnoloogia aitab pesta koera puhtaks lühema ajaga ning shampoonis sisalduv palsam ning pro-vitamiin B5 aitavad hoida karva terve, tugeva ja ilusana.

Kasutamisjuhised

Niisutada koer sooja veega, masseerida shampoon kaelast suunaga allapoole ja parima tulemuse saavutamiseks jätta vaht umbes 5 minutiks karvastiku sisse. Seejärel loputada hoolikalt puhta sooja veega (vajadusel korrata). 

K9 Competition Aloe Vera Nano Mist sprei

 

Karva sisse jäetav palsam, mis lihtsustab kammimist ning on karva toitva efektiga.

Sprei annab karvale koheselt tagasi loomuliku läike ning tagab kauakestva niiskustasakaalu. Muudab kasuka kammimise lihtsamaks, annab karvale mahtu ja struktuuri. Sprei ei lase pusadel tekkida ja kaitseb karva kulumise ning pleekimise eest.

Toode muudab karvkatte hooldamise lihtsamaks.

Sobib kõikidele karvatüüpidele.

Kasutusjuhis: Piserda kuivale või niiskele karvale, et hõlbustada harjamist ning kaitsta karva kammimise ajal. Pusa korral pihusta otse pusale ja masseeri sõrmedega kuni pusa lahti tuleb.

Animology White wash shampoon valgele koerale

 

Tootetutvustus, otstarve

Animology White Wash shampoon on õrnatoimeline ja sügavpuhastav shampoon, mis vähendab nahaärrituste tekkimise riski, sobib kõikidele valge karvastikuga koertele.

Koostisesse kuuluvad optiliselt valgendavad koostisained. Shampoon eemaldab mustuse, lõhna ja kollase pigmendi, kahjustamata karvastiku loomulikke õlisid, EASY RINSE tehnoloogia aitab pesta koera puhtaks lühema ajaga ning shampoonis sisalduv palsam ning pro-vitamiin B5 aitavad hoida karva terve, tugeva ja ilusana.

Kasutamisjuhised

Niisutada koer sooja veega, masseerida shampoon kaelast suunaga allapoole ja parima tulemuse saavutamiseks jätta vaht umbes 5 minutiks karvastiku sisse. Seejärel loputada hoolikalt puhta sooja veega (vajadusel korrata).

Animology Top Dog palsam

 

Tootetutvustus, otstarve

Animology Top Dog palsam on vitamiinidega rikastatud palsam, mis aitab pulstikute tekke vastu ja taastab niiskuse, et saavutada pehme, särav ja terve karvastik.

Kasutamisjuhised

Pärast Animology ükskõik millise shampooniga pesemist kanda vahend koera märjale karvkattele, loputada hoolikalt ja kuivatada.

Crown Royale Grooming Powder

 

 • Puhastab karva  ja  lisab kohevust
 • Sobib kuivpesuks
 • Ei muuda karva hapraks

K9 Competition Silk Shine viimistlusvahend

 

 • Annab kõigile karva- ja kasukatüüpidele suurepärase sära ja läike.
 • Aitab ära hoida pusade teket, karvaotste lõhenemist ja staatilist elektrit.

Pihustage pisut toodet pihupesadesse ja libistage kätega üle kasuka. Mõnest tilgast piisab täiesti! Ka kuiv ja tuhmunud karv saab imelise läike ja muutub siidiseks.

Ideaalne viimistlustoode näituse koertele!!

VÕI

Chris Christensen Silk Spirit

 

Annab kõigile karva- ja kasukatüüpidele suurepärase sära ja läike.

Aitab ära hoida pusade teket, karvaotste lõhenemist ja staatilist elektrit. Pihustage pisut toodet pihupesadesse ja libistage kätega üle kasuka. Mõnest tilgast piisab täiesti! Ka kuiv ja tuhmunud karv saab imelise läike ja muutub siidiseks.

Ideaalne viimistlustoode näituse koertele!

 

Chris Christensen Clean Start sügavpuhastav shampoon

 

 • kõrge kvaliteediga süvapuhastav šampoon koertele, mis ei kuivata ega kahjusta karvkatet.
 • Tungib sügavale ja eemaldab vaha, rasvad ja vaigud, mis aja jooksul kogunevad erinevate kosmeetika- ja hooldustoodete kasutamisel.
 • Rikastatud provitamiinidega, mis aitavad hoolitseda karvkatte eest ja säilitada läike.

Šampooni kasutamisel püsib teie lemmiklooma karvkate puhas ja terve välimusega. Vahend sobib kõigile karvkatte tüüpidele.

 

Vahendit peaks kasutama sõltuvalt vajadusest üks kord nädalas või kord kuus.

1. Tehke karvad märjaks. 2. Valage šampoon otse karvadele. 3. Hõõruge kuni vahu tekkimiseni. 4. Loputage. Vajadusel korrake.

Follow us on Facebook for more recent news

#1 Breeder of the Year 2018 in Estonia All Breeds

esindab pürenee mäestikukoeri Eestis
Eesti Prantsuse Lamba- ja Karajakaitsekoerte Tõuühing